Pomáhej nám, Merline.. - Kapitola třetí

28. září 2012 v 17:16 | Eileen |  Pomáhej nám, Merline...
Jestli ani tohle nepochopíš, Simi, tak se budu divit, jak ses na ty práva vůbec dostala :DD Né, sranda, ale řekla bych, že tohle je docela jasnější než předtím ;) (a taky delší: 637 slov!)
Ať se líbí ;)
Pozn.: Ten soundrtack se mi strašně líbí a ten krátkej filmeček taky! (psala sjem u toho :D)
P.S: k tý poznámce: z části je to hraný a z části je toi grafika hry! ;)
P.S2: Netýkajicí se videa: Severus tuhle kapitolu přežije /přežil! A přežije ještě všechny další! Tak mě neukamenujte :D


Procházela knihovnou. Připadala si divně; všichni spolužáci se ní snažili vyhýbat, nyní však narazila na skupinku dívek ze čtvrtého ročníku. Protože si jí děvčata ještě nevšimla, schovala se, stejně jako před několika lety její kamarád, za regál s knihami a poslouchala: "...a hlavně si na ní dávejte pozor!! Víme to všichni, nikdo to nepopře! Na koho se naštve, tomu se něco stane..měli bychom se jí vyhýbat..." Nemohla to dál poslouchat a vyšla z poza regálu. Blondýnka, která o Mioně mluvila zbledla a následována ostatními opustila knihovnu. Hermiona zůstala stát na místě. Vždyť..tu větu už slyšela! Ve snu, když ležela na ošetřovně! Rozeběhla se k regálu, kde byly knížky o magii spánku a všem souvisejícím a začala listovat první knihou. Nic nenašla, nenechala se však odradit a listovala dál...

* * * *

Zvědavě hltala řádku za řádkou. Cítila, že je blízko! Teď už neseděla v knihovně, ale na okně v opuštěné chodbě ve sklepení a místo knih o magii spánku četla jakousi knížku z oddělení s omezeným přístupem.
Měla už chuť knížku zaklapnout, něco jí však zarazilo a tak otočila ještě o dvě stránky dál. Letmo přelétla pohledem stránku, text ji však zaujal a tak se začetla. Když dočetla, zaklapla knihu a zůstala sedět. V hlavně jí zněla poslední věta: "Oddaným sluhou musíš být a bez svého pána nemůžeš žít..."

* * * *

Tiše otevřela dveře prázdné učebny. Naposledy se rozhlédla, zda-li za ní nikdo není a pak vstoupila do místnosti. Přiběhla ke skříni s ingrediencemi, popadla potřebné a vše položila na lavici. Kdyby byl celou dobu u Hermiony někdo druhý, mohl by si všimnout, že se chová jinak a přemýšlí jinak, ale protože Mia byla sama, tyto změny nepociťovala. Zapálila pod kotlíkem oheň a začetla se do knížky. "Levadnule, rosnatka, žíně...po směru, proti směru.." mumlala si pro sebe.

Po deseti minutách měl lektvar fuchsiovou barvu. "Přidejte šalamounek.." přečetla nahlas Hermiona. Něco jí tu nesedělo. "Počkat..šalamounek a žíň spaříš-nebezpečný lektvar vaříš!"
Vždyť já vařím jed! Uvědomila si. Rozčileně začala přecházet po místnosti a nevšimla si, že lektvar začal nebezpečně bublat. "Já jsem blbá! Měla jsem jít za Brumbálem!" V tom do prázdné učebny vešel Snape. "Grangerová, co to má...?" rozhlédl se po třídě, když si však všiml nezvladatelného kotlíku a vyděšené Hermiony, zmlknul a rozeběhl se k dívce. V momentě, kdy ji přivinul k sobě a tím jí dostal z dosahu lektvaru, kotlík vybuchl a tekutina v něm se rozprskla po celé třídě. Když výbuch odezněl, Severus Miu pustil a s překvapením ve tváři se jí složil k nohám. "Profesore!" vykřikla a přiklekla si k němu. V ten moment připlul do učebny Protiva. "Grangerová zase v akci! Vražda učitele!" Začal křičet a zase zmizel. Dala se do pláče.
Přestala brečet a vstala. Věděla, že má tak deset minut, než někdo na volání strašidla zareaguje a oba je najde a proto vstala a pevným hlasem řekla: "Vím, že za to můžeš! Proklel jsi toho chlapce, vrazil jsi Ronovi dýku do boku, dal's mi tu knihu a přinutil jsi mě vařit ten jed! Věděl jsi, nebo snad dokonce jsi zařídil, aby přišel Snape. Dokázal's, abych vařila podle něčeho, co jsem si předem nepřečetla! Je to tvá vina! Tak se přestaň tiše smát a ukaž mi, kdo je mým Pánem!" Roztřeseně stála na místě a čekala. Chvíli se nic nedělo, pak se však ozval tichý, hluboký smích. Vysoká osoba, stojící před Hermionou si z ramen shodila neviditelný plášť. "Bravo, přišla jsi na to...Víš také, proč nebo jak to dělám?" Zamyslela se a rozvažovala odpověď. "Možná. Popořadě. V té bitvě o Bradavice..jak temná strana prohrála..zasáhl jste mě tím kouzlem.
Sum famulus*..."
"Velice dobře," usmál se muž, "víš také, proč jsem to dělal?" vytáhl hůlku. Hmátla po své, ke svému zděšení však zjistila, že jí nemá. "Requiescat**, Hermiona..."


*podle slovníku by mělo znamenat něco ve stylu být služebníkem
**requiescat by mělo znamenat
odpočívej :D
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Simar Simar | Web | 29. září 2012 v 16:49 | Reagovat

Kdyby si nedala poznámku, že Severus neumřel...tak to bys viděla :D Jak jsem se dostala na práva? Třeba zázrakem? :D Ale teď k povídce, je pravda, že teď už je naprosto srozumitelná :D Děkuji, za krásné počtení :-D

2 Marika Tepeš Marika Tepeš | Web | 1. října 2012 v 22:39 | Reagovat

Krása... Hele já fakt netuším, kam na ty nápady chodíš... Konečně něco delšího! Jsem na tebe pyšná! Nádhera! Chci další dílek!

3 Lua. Lua. | Web | 3. října 2012 v 20:59 | Reagovat

Možná místo toho složitého kouzla si měla napsat, že ji třeba omráčil. :) Nebo vyslal mdloby, ale... To je jedno :D.
Nicméně, kapitolka se mi velmi líbila.. :)
Hrozně se mi líbí, jak píšeš, připadám si vedle tebe, jak někdo... kdo se spíš našprtá termíny a teorie, než aby to provedl v praxi. Jsi prostě profík!
Já už několikrát na kámošky vybafla, že bych chtěla být spisovatelkou, ale s tebou bych se v životě nerovnala :).
Mám ráda, když to takhle Mioně pálí, je to... Takové... Rozuzlení, řekla bych... I když... No, vlastně.. Spíš...takhle. Když čte někdo takovou povídku jako já, obyčejný mudla, je mnohem radši, když nechápajícímu čtenáři všecko vysvětlí šprtka - jako hlavní hrdinka. Skvělé, prostě.. Co tě budu chválit, zítra ti to řeknu face 2 face :D:D.. Teda, face to (none) :DD.
Neva, chápeš, :D:D:*
Už se těším na pokračování, bylo to velice čtivé, pokračuj s tím a nikdy nekonči :D

4 R. R. | 5. října 2012 v 15:09 | Reagovat

Ahoj!
Moc prosím o hlas! :))
http://roxana777.rajce.idnes.cz/Bonny/#

5 Papi Papi | 7. října 2012 v 19:09 | Reagovat

páni:O nemám slov! je to úžasné:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama