Pomáhej nám, Merline.. - Kapitola druhá

27. září 2012 v 20:55 | Eileen |  Pomáhej nám, Merline...
No..další kapča na světě ;) Nech si líbit

Zazvonilo. Vyskočila, v rychlosti naházela věci do brašny a chystala se odejít, když v tom jí někdo položil ruku na rameno. Otočila se a zahleděla se do modrých očí jejího nejlepšího kamaráda, Ronalda Weasleyho. "Kam jdeš?" zeptal se. "Do knihovny," odpověděla stroze, protože jí zkracoval její drahocenný čas. "Už zase? A řekneš mi konečně proč?" "Ne, Rone, nechci ti přidělávat starosti, navíc..."
"Navíc to není můj problém?! Hermiono, myslel jsem, že jsme nejlepší přátelé! A před těmi nemůžeš nic tajit! Jsi sobecká!" Nadechl se, aby jí ještě něco vyčetl, v momentě však byla jeho kamarádka pryč.

* * * *

Listovala jednou knihou za druhou. Tady někde to musí být! Začínala být zoufalá. Věděla příliš málo, aby mohla konat a dostatek, aby dokázala zjistit víc...Knihu, kterou neúspěšně listovala vzala a hodila na hromádku dalších knih. V tom jí ale ztuhla krev v žilách. Kniha dopadla na hromádku a přitom z ní vypadl malý popsaný papírek a elegantním obloučkem dopadl před Hermionu. Váhavě k němu natáhla ruku a zvedla jej. Po tváři jí stekla slza. "Rona ne, prosím, Rona ne.." zašeptala a vyběhla z knihovny.


Mezitím...


"Opravdu mě to mrzí, ale mám pravdu!" zašeptal. Jestli jí tohle řeknu, vyrazí se mnou dveře knihovny, pomyslel si, když v tom za sebou uslyšel kroky. "Říkal jsem Harry, že se jí omluvím sá-. Harry? Je tady někdo?"
"Někdo určitě.." ozval se hluboký, tichý hlas za ním. Prudce se otočil a neznámý mu zabodl dýku do boku. Zrzek se tiše, se supěním sesunul k zemi...________________________________________________________________________________"Určitě se z toho dostane..slečno..."
"Pozor na ní! Viděli jsme to všichni, nikdo to nepopře! Na koho se naštve, tomu se něco stane..měli bychom se jí vyhýbat..."
"Já jsem ho nezabila..."

Probudila se. Ležela opět na ošetřovně. U ní stál Harry. "Řekni mi prosím, že je po bitvě..že se Ronovi nic nestalo...prosím..."
"Je mi líto, Mio, stalo se to.."
"Co Ron? Jak je na tom Ron?"
"No..někdo ho bodl dýkou..což by v našem světě nebyl zase takový problém, jenže podle toho, co madame Pomfreyová říkala, byla čepel prý otrávená, takže se jí nedaří Ronovu ránu zacelit..."
"Pro Merlina..Ale bude v pohodě, že ano, Harry?"
"Jistě bude...a ty, měla bys ještě odpočívat..."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Simar Simar | Web | 28. září 2012 v 12:21 | Reagovat

Přestávám to nějak chápat...je to strašně napínavé...:D Chudák Ron, tou dýkou to muselo bolem :D Pospíšíš si s další? 8-O

2 Marika Tepeš Marika Tepeš | Web | 1. října 2012 v 22:32 | Reagovat

Super epesní! Jdu na další

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama